radikuliit 28.03.01 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

kas on võimalik et mul on kaela radikuliit kui kaelast ajab pea valutama ja pead keerata on valus ning sellega kaasneb halb enesetunne?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere,

jah, võimalik et tegemist on kaela radikuliidiga. Soovitav teha Rö-pildid lülisamba kaelaosast ja pöörduda neuroloogi poole.

Samas sarnast sümptomatoloogiat võivad anda ka mõned muud haigusseisundid, näiteks põletikuline lülisamba haigus, kui on haaratud kaelaosa. Sel juhul küll tavaliselt on valu ka alaseljas ning mujal liigestes.

Samad vaevused võivad olla ka kaela-õlavöötme lihaste haiguslike seisundite puhul. Viimaseid haigusi ravib reumatoloog.