liigesepõletik? 07.12.01 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mureks on valutavad õlaliigesed, mis eriti tugevalt avaldub kui nt. selili olles küünarnukkidele toetuda. Ka väga lühikese aja jooksul, kui püüda küünarnukkidel toetamise asendist tõusta, on õlaliigestes põletav valu ja neid tavaasendisse viimine tekitab põrgulikke piinu nii veerandtunni jooksul. Kas on sellel tegemist midagi liigestega? Füüsilise tööga ei tegele. Kas on liigesepõletik pärilik ? Tänades.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Tundub küll, et tegu on õlaliigestega. See veel ei tähenda, et tegu hulgiliigespõletikuga. Õlas võib ka palju muid probleeme olla.

Liigespõletike puhul loeb pärilik foon tõesti.