kael ja õlg 19.11.01 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Umbes 2 kuud tagasi hakkasid valutama parempoolne õlg, kael, käevars, rind.

Õla liigutamisel selgelt kuulda krudin (mitte naksumine). Kaelast tehtud röntgen - diagnoosiks lordoosi lamenemine. Ravi (nõel- ja parafiinravi, diclofenac, xefa, sirdalud) pole andnud leevendust. Kas tegemist võib olla mingi reumaatilise haigusega, põletikuga?

Aitäh

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Ilmselt on tegemist õlga ümbritsevate kudede ( kas liigeskapsel, kõõlused v.m)

põletikuga. Võib olla ka liigesepõletik. Õlas võib olla üldse väga erinevaid probleeme. Valu kiirgub tavaliselt kätte, harvem kaela. Lordoosi lamenemine kaelas viitab valust tingitud lihaspingele antud regioonis.

Soovitav teha Rö pilt + ultraheli uuring õlast.

Samuti on soovitav pöörduda reumatoloogi poole. Vahel aitab paarist süstist liigesesse.