lapseea polüartriit 24.05.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Kui palju tuleb võtta foolhapet ja millal kui arst on määranud 5 tab nädalas plaquenili ja neli tab trexani ühe päeva jooksul. Kas on organismi toetavaid preparaate, et siseorganid sellele keemiarünnakule suudaksid vastu panna?
Laps on neid rohtusid võtnud juba neli aastat.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kõige parem oleks võtta foliinhapet. Arst saab eritellimusel apteeki korraldada preparaadi nimega Antrex. Seda ravimit tuleb võtta iga nädal pool tabletti ja mitte ööpäeva jooksul peale Trexani võtmist, vaid hiljem. Kaitseb väga hästi.
Kui võtta Antrexit kohe peale Trexani, siis ta võtab ära ka Trexani ravitoime.