Seljavalu, pidev pakitsev tunne selja alaosas 28.04.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 38-aastane. 2-3 a. tagasi käisin seljavalu probleemiga perearsti juures. Perearsti vastused olid järgmised: et aeg-ajalt esineb kõigil seljavalusid, mul on nõrgad seljalihased, stressist jne. "Pildid" seljast ei näidanud midagi ja kõige lõpuks küsiti, kuhu (millise arsti juurde) ma siis minna soovin.
Tegelikult olen pidevalt sportinud (jalgpall noorpõlves, hiljem tervisejooks), v.a viimased 2 a.-t. Sest just selja alapiirkonnas tekkinud pakitseva tunde (oli tunda väga nõrgalt juba 8-9 a.-t tagasi) ja ka valu tõttu olin sunnitud aktiivse sportimise lõpetama. Ja see pakitsev tunne on pidev ning kurnav - võtab energiat ära. Mõningate tööde tegemisel tekib tunne nagu selg läheks "pooleks", kuigi olen suures osas istuva töö tegija kontoris (60-70% tööajast)
Kõik eelnev oli olukorra lühikirjeldus, nüüd ka küsimused :1) mida ma ise saaksin enda olukorra parandamiseks ära teha? ; 2) kas oskate soovitada spetsialiste või raviasutusi, kelle poole oma probleemiga pöörduda?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
1) Ravivõimlemine. Inimesed väga alahindavad ravivõimlemist. Eriti sportlikud mehed. Tegelikult õigesti tehtud ja juhendatud regulaarne ravivõimlemine aitab kroonilise seljavalu puhul vägagi hästi.
2) Ega perearsti jutule pole midagi ette heita.
Kroonilise seljavaluga peaks pöörduma nii reumatoloogi kui ka neuroloogi poole.