osteokondroos 07.04.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Palun vabandage, et veel kord Teid tülitan. Küsisin mõni aeg tagasi Althryli kohta (küsimus oli "ravim"). Tänan vastuse eest. Siiski küsin üle teise probleemi. Nimelt MRT uuringu (kuhu saatis mind neuroloog pikaajalise jalavalu pärast) vastuses kirjutab radioloog "L4-5 intervert. osteokondroos". Neuroloog, kellel oli väga kiire, ei kommenteerinud mulle uuringu tulemusi, vaid kirjutas ainult tramadooli. Ma ei tihanud teda tülitada. Mulle on öeldud, et põlves on osteoartroos, kuid praegune valu rändab põlvest allpool kuni varvasteni.
Kas osteokondroos kuulub ortopeedia valdkonda? On see minu eas (60 a, naine) üldse probleem ja mõtlen ehk ise endale probleemi välja?
Palun veel kord vabandust tülitamise pärast.
Teile jõudu ja tänan!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Osteokondroos ei ole ainult ortopeediline probleem.
Teie puhul tähendab see teatud kõhre muutusi lülisambas ja see tõenäoliselt annab ka valu. Kui muutused on pildil näha, siis te ju ise seda välja ei mõtle.
Alaselja osteokondrootilised muutused võivad anda jalgadesse kiirguva valu küll.