ebamäärane valu küünarliigestes 29.03.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun Teie poole murega. Nimelt teevad mulle viimased kuu aega muret mõlema käe küünarliigesed. Nendes esineb selline ebamäärane valu küünarliigese sisepinnal (selline tuim-väsimustunne, nagu tahaksid käed otsast ära kukkuda). Viimastel päevadel on vasakus käes ka nagu kerge surin (aisting sama, nagu "käte ära suremisel", tunduvalt nõrgem, kuid siiski tajutav ja häiriv). Kuna mu tulevane töö on seotud kätega, siis teeb see mind eriliselt murelikuks. Kas tegu võib olla millegi tõsisega või võib see olla ka mööduv nähtus? Ise olen 22a noormees.
Teie vastust ootama jäädes

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Raske öelda. Võib olla nii ja naa.
Võib olla tegu epikondüliidiga, mis tekib tavaliselt ülekoormusest ja möödub ka ise ilma ravita. Võib samas ka olla liigespõletiku esmaseks avalduseks.
Selguse mõttes võiksite ikka reumatoloogi juures ära käia.