sõlmelised kõõlused 15.03.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 60, naine. 5 aastat tagasi põdesin õlgade liitelist kapsuliiti. Juba siis olid lisaks õlale haaratud ka randmeliiges ja peopesa. Öeldi, et õla-randme sündroom. Peopesadesse tekkis kõõlustupe kontraktuur (ma ei tee kätega rasket tööd). Nüüd aga on lisandunud imelikud sõlmelised moodustised tallakõõlustel ja ühe sõrme kõõlusel. Kunagi kusagilt jäi silma mingi kõõluste sõlmeline haigus, aga enamat ei mäleta.Kas pean end ravima või pole hullu, lihtsalt vanadus?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
60 aastat pole mingi vanadus. Mis on Teie veresuhkur? Probleemid, mis Teid vaevavad kaasnevad sageli diabeediga.
Samuti võiks teha korralikud reumatoloogilised uuringud, et välja lülitada võimalik põletikuline reumaatiline foon.