lülisamba põletik 13.03.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 38. aastane naine, mul on diagnoositud lülisamba põletik, raviks Salazopyrin. Seljavaevused on tühised minu pideva väsimuse ning jõuetusega, kogu aeg on uni, magan ööpäevas keskmiselt 12 tundi. Tööl käimine on piin. Kas nõrkus ning väsimus ja tohutu unevaev on seotud selle haigusega? Kas ravi tulemusena kaob see lõpuks või on see jääv? Kuidas ma end aidata saaksin? Tänan teid ette vastuse eest.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Väsimust ja jõuetust annab tavaliselt pidev põletik organismis. Ma ei tea teie vere analüüsidest midagi... Vahel on väsimuse põhjuseks aneemia(hemoglobiin on madal). Vahel põhjustab väsimust lihtsalt haigusest tingitud (varjatud?) depressioon. Põhjusi võib tõesti olla mitmeid.
Kui haigus on raviga kontrolli all, siis mingit liigset väsimust olla ei tohiks.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

Kas see on reuma?

Tere! Olen 32a. ja juba mõned aastad olnud hädas oma valutava seljaga. Teinud alaseljast röntgeni kui tomograafi pilte, saanud massaazi ja määrinud selga kreemiga. Pildid ei näita midagi väga tõsist, aga ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Siin peaks mõtlema spondüliidile. (Lülisamba reumaatiline põletik) Reumatoloog peab tegema täpsustavad analüüsid.

Loe edasi

lumbalgia

Mida kujutab endast selline diagnoos nagu LUMBALGIA -Spondylosis regionis lumbalis ?

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Lumbalgia tähendab alaselja valu ( nimmepiirkonna valu). Spondylosis reg. lumbalis tähendab lülisamba nimmeosa teatud (eelkõige kõhrelisi) muutusi.

Loe edasi

liigesed valutavad

Tere!
Mul valutavad mõlemad randmed. Tarvitan movalist, mis pole aidanud. 2000 aastal olin Tartus reumatoloogia osakonnas, sealt määrati raviks Salazopüriin, mida võtan siiani. Nüüd suunati mind ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Magnetuuring on muidugi täiesti ohutu, samas väga informatiivne. Kindlasti soovib arst selle uuringuga täpsustada, mis tüüpi muutused on liigestes või kas neid üldse on.
Spondüliit on ...

Loe edasi

Osteofüüdid

40 aastasel naisel diagnoositi lülisamba lülide servadel osteofüüdid. Millest see on tingitud, missuguseid ravivõimalusi kasutada ja millised on prognoosid.

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Osteofüüdid tekivad kõhre ainevahetushäirest. Haiguse nimi on spondülartoos e. lülisamba artroos. Kõhre ainavahetuse parandamiseks on head glükoosamiinpreparaadid, mida saate osta apteegist ...

Loe edasi

tservikobrahhiaalne sündroom

Olen 34 aastane naine, töötan pidevalt arvutiga ja sõidan autoga iga päev ca 2 tundi, seega sundasendis suure osa päevast. Viimased kuud kannatanud rindkere- ja kaelavalu,parema käe sõrmede suremist ja ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

Alguses üks lihtne, kuid vajalik soovitus:

ALATI, kui Teil on arst diagnoosinud midagi, millele ta ka nime annab, palun laske endale kõik täpselt selgeks teha!

Tservikobrahhiaalse ...

Loe edasi

radikuliit

kas on võimalik et mul on kaela radikuliit kui kaelast ajab pea valutama ja pead keerata on valus ning sellega kaasneb halb enesetunne?

Vastas dr Kati Otsa

Tere,

jah, võimalik et tegemist on kaela radikuliidiga. Soovitav teha Rö-pildid lülisamba kaelaosast ja pöörduda neuroloogi poole.

Samas sarnast sümptomatoloogiat võivad anda ka ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi