noor vanur 03.03.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 24aastane ja olen püsivalt hädas oma selja alaosaga (viimased lülid). Piirkond on valulik ja ebameeldiv tunne lööb jalga, nii et jala välimine äär on väga tundlik. Olen käinud manuaalteraapiates ja üldiselt seal kätte saadud kraksud natukeseks ajaks midagi aitavad. Kui vasak jalg põlvest ette sirutada, siis küljele viia ja siis alla, siis käib iga kord kehas väike nõks just ebameeldivuse piirkonnas. Parema jalaga seda ei ole. Seljast on tehtud pilt ja mingite lülide vahede tihenemist ja ka mingi "spin" on leitud, kuid mingeid suuri traumasid pole täheldatud ja kuhugi edasi pole probleemiga suunatud. Ainus soovitus, mida olen saanud, on "ujuda, võimelda ja trenni teha". Kõik see näib tõesti natuke aitavat, kuid nad näivad vaid taandavat olemasolevat probleemi. Äkki olen pöördunud valede arstide poole ja kas sellise probleemiga on üldse võimalik midagi ette võtta? Kardan, et vanuse lisandudes antud probleem võib ainult süveneda.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Jalga kiirguv seljavalu viitab neuroloogilisele probleemile. Seega, neuroloogi juurde! P.S. Võimlemine ja ÕIGE ravikehakultuur peab olema väga järjekindel ja pikaaegne.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

luupus...

Tere Lp.Kati Otsa.Ole noor luupusehaige tüdruk ja olen kuulnud,et on olema selline asi nagu luupuse haigete rühm.Seal kus käivad koos kõik kellel on see jube haigus ja arutlevad selle üle.Sooviksin ka ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Palun kirjutage aadressil:

reumanoored@hot.ee

või helistage telefonil 5224470

...küsige Ingridit

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi