opereeritud puusaliiges 12.02.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Lp.doktor!

Umbes 2 kuud tagasi paigaldati mulle vasaku puusaliigese protees.Puus oli kulunud koksartroosi tagajärjel ning vasak jalg oli haiguse tagajärjel jäänud 3 cm lühemaks.Olen 42 aastane ning lootsin opist ruttu paraneda, sest olen ju selleks haiguseks veel küllalt "noor".Paraku ei hakanud mu haige puus ka pärast oppi eriti rohkem painduma kui enne.Võimlen iga päev ca 1,5 - 2 tundi ning järgin kõiki õpetusi, mis mulle kaasa anti, kuid kasu sellest ei ole.Ise sokki jalga ei saa siiamaani.Raviarst väitis, et taastumine võib võtta kuni aasta, kuna opi käigus mu kärbunud lihaseid~venitati pikemaks, et jalad ühepikkuseed oleksid. Paraku peaks mingit edasiminekut ju juba märgata olema, aga siiani ei midagi.
!.Kas mul on üldse lootust see puus rohkem liikuma saada?Praegu on selline tunne, et lausa mingi takistus oleks nagu ees, kui üritan jalga põlvest kõverdades ette tõsta.
2.Kas on võimalik,et uus liiges on osaliselt liigesepesast välja tulnud ning selle tõttu jalg ei paindu.Pilti 2 kuu möödumisel opist mulle ei tehtud, kas peaksin seda siiski paluma?

Lugupidamisega murelik patsient

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
See küsimus tuleks esitada ortopeedile.