imelik põlvevalu 07.02.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Millest võib olla põhjustatud see, et mul peale suusatamist põlved valutavad? Mingit paistetust ja muud iseäralikku seejuures ei ole, lihtsalt umbes 5 minutit peale suusatamist lööb põlvedesse umbes 15 minutiks tugev valu, mis seejärel taandub ning põlvedesse jääb selline tuim näriv tunne sisse. Sporti olen teinud regulaarselt ning koormusi püüan suurendada vähe haaval. Tegelikult tundub, et see valu ei sõltugi treeningu kestusest ega raskusest, vaid tuleb alati peale suusatamist. Kas mul oleks võimalik sellise valu ennetamiseks või leevendamiseks midagi ette võtta? Olen 30 aastane mees.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Raske midagi väga kindlat öelda. Kas sõidate "uisku"?
Enamus jalgratturite, eriti mägiratturite põlvevaludest on tingitud ebaühtlasest
lihaskoormusest põlveliigestele. Jalgade välised lihased tõmbavad pedaale sõtkudes pidevalt põlveliigest justkui norm. teljest välja, samal ajal kui sisemised lihased (jala sisemisel poolel)ei tasakaalusta seda jõudu ära, kuna nende rakendus ei ole ühtlane. Seal aitavad väga spetsiifilised harjutused ka teiste lihasgruppide(sisemise poole) tugevdamiseks.
Võimalik, et ka suusatades toimib mingi sarnane mehhanism. Seda peaks paremini spordiarstid valdama. Reumaatilise probleemi moodi see ei ole.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

öine põlvevalu.

TERE! Mul on selline probleem, et parema põlve valu on ainult öösiti. Päeval liigun vaevusteta, turseid ei ole, põlv ei puneta, 2-3 korda öösel ärkan ägeda valu tõttu üles. Liikumisel hakkab valu veidi ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Kas põlvest Rö-pilt on tehtud? Kas on tehtud vere analüüse? Soovitan siiski ka eriarsti poole pöörduda.

Loe edasi

põlvevalu

Tere!
Kuidas diagnoositakse artroosi? Näiteks põlves. Kas seda näitab tavaline röntgenipilt?
Tänan.

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Jah, tavalise Rö-pildi alusel saab diagnoosida. Samas väga varajased muutused ei ole veel rö nähtavad. Algavat artroosi on suhtel. lihtne diagnoosida ka kliiniliselt.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi