Võimalik haruldane autoimmuunhaigus 12.01.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Kahtlustan endal dermatoloogilist müosiiti või midagi sarnast. Olen seni selle jamaga nahaarsti juures käinud, aga seal on arvatud seda küll bakteriaalseks infektsiooniks ja ei tea milleks. Kokku vist ca 4-5 diagnoosi sama asja kohta. Viimane kord kapillaaride nõrkuseks. Iga kord on erinevaid salve välja kirjutatud, aga ükski neist pole mõjunud. Olen 27 aastane ja mulle on tehtud juba üks hüppeliigese operatsioon artriidi ja traumade kuhjumise tõttu. Reuma peaks ka ju kuidagi autoimmunhaigus olema. Siit ka siis küsimus: kuhu peaksin pöörduma?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Dermatomüosiit on eelkõige lihaspõletik, millega kaaseb ka üsna iseloomulik nahahaaratus. Artriit võib kaasneda, kuid mitte alati.
Diagnoosib ja ravib reumatoloog.