Varvaste liigeste põletik. 24.12.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Küsimus Dr.Kati Otsale.
Tere. Mul on liiga kitsastest jalanõudest parema jala varbad, eriti kolm keskmist
varvast liigese põletikus ja seda aasta jagu.Kas on realistlik kui midagi parema-ks ei suuda muuta ,kas või valulisemad neist eemaldada?Olen suure varba pika
luu üle koormanud ja liikumisega koolutanud,kuna jalga käies sisse poole toeta
n.Kas võib loota,et pärast op.-ni põletik mööda luid või mööda pehmet kude ed-
asi ei arene ning kas selle jalaga pärast käia saab?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ei pea kohe varbaid eemaldama. Kõigepealt peaks ikka ortopeed asjasse süvenema. On mitmeid korrigeerivaid operatsioone, mis annavad väga hea tulemuse. Lisaks peaks põletikulist fooni täpsustama ja ravima. Seda teeb kas ortopeed või reumatoloog.