infrapunasaun ja proteesid 30.11.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

TERE

1.Kas võib käia infrapunases saunas kui mõlemad põlve(puusa)liigesed on välja vahetatud
2.Kas põlveproteesidega inimene saab taotleda invaliidsuspensioni ja käia
samaaegselt tööl

Aitäh

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
1. Jah, võib küll, aga ei maksa liialdada!
2. Üldiselt põlveproteesid invaliidsust ei anna. Proteesidega on ravitud haigus ja päästetud patsient invaliidistumisest. Kui seal aga on taustaks näiteks liigespõletik ja on seetõttu muude liigeste funktsiooni märgatav häiritus, siis on grupp mõeldav küll. Teatud tingimustel on ka grupiga võimalik tööl käia.