Valutav ranne 29.11.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere doktor!
Paar kuud tagasi kanderaami tassides (isa toimetamisel haiglasse) tundsin paremas randmes valu. Hiljem valu ununes. Ja nüüd paar nädalat tagasi hakkas käeranne uuesti valu tegema. Kui kätt keerata, siis käib valusähvatus randmenuki juurest läbi. Silmaga nähtavat paistetust ja liigesjäikust ei esine. Olen paar nädalat Fastum Geeli kasutanud, aga paremaks ei ole läinud. Töötan pidevalt arvutiga ja parem käsi on ka nn. hiirekäsi. Mida soovitate teha?
Ette tänades,
Maia 37

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Eelkõige tuleks anda randmele rahu. Fastum geeliga määrige edasi ja lisaks võib ka võtta Ibuprofeni umbes 1-2 nädalat. Kui valu ei möödu paari nädalaga, siis pöörduge arsti poole.