seljavalu 28.11.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 67 a. naine,aktiivse eluviisiga,töötan koristajana ja samuti hoian paaris kohas kõnniteed puhtad. Aga minu suur probleem on minu selg,mis aeg ajalt
valu teeb. Tavaliselt olen sellest valust mingi aja pärast vabanenud ,kui olen
elektriravi saanud. Aga praegu on mu seljavalu kestnud juba üle kuu aja või
enamgi. Käisin perearstil ja tema saatis jälle elektriravile,kuid seekord pole seegi aidanud. Koju pikutama ma jäänud ei ole,käin ikka tööl edasi. Ei taha ju päris haiguslehele ka jääda,olen niigi vana,tööd peab hoidma. Päeval ma saan
pikutada ja selga puhata küll. Arst pole suuremaid uuringuid teinud, arvab et see on ealistest iseärasustest selgroolülides tingitud. Mõnikord,kiirgab see valu
ka puusa sisse ja jalgadesse ka. Kas peaksin laskma röntgenipildi teha seljast või peaksin laskma rohkem uuringuid teha, kas see on reumaatiline haigus või on hoopis mingid kivid kusagil tekkinud? Mida teie soovitaksite teha,sest valu
pärast on istumine ka raske? Teid ette tänades ja kiiret vastust oodates, Ellen.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
kindlasti tuleb siin kõigepealt teha lülisamba Rö.
Kui sealt valu põhjus ei selgu, siis tuleb edasi uurida. Elektriravist hoiduge kuni valu põhjus on teadmata.