osteopeenia 18.11.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mure järgmine. Nimelt mõõdeti mul luutihedust kannalt ja diagnoosiks oli osteopeenia. Kui tõsine see on ja kas ma peaksin alustama raviga. Olen 47 aastane naine , kehakaal 40 kg. ja pikkus 156. Selg ja teised luud liigesed valutavad tihti ja seedeorganitega on probleemid. Kahtlus on ka tsöliaakiale(veres antikehad) peensoole biopsia seda veel ei näita. Kuidas ma peaksin toimima. Vastust ootav ja murelik naisterahvas.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Et täpset vastust teada, palun tehke korralik luutiheduse mõõtmine densitomeetriaga. (Ida-Tallinna Keskhaigla - telef.6973190, Pärnu Haigla, Tartu Ülikooli Kliinikum, Pärna Erakliinik Tallinnas).
Lui osteopeenia(või poroos) kinnitub, siis vastavas kabinetis saate ka koheselt ravisoovitused. Arvestades väikest kehakaalu ja tsöliaakia kahtlust, soovitan siiski hakata võtma kaltsiumi koos D-vitamiiniga ( Calcigran, Calcitabs)