kuidas diagnoositakse luupust? 27.10.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin teada kuidas diagnoositakse luupust? mul on pidev palavik, aegajalt imelikud punased laigud näo peal, põlved valutavad, kogu aeg väsinud ja imelikud nõrkusehood. uuritud on paljusid asju näiteks kilpnääret, veresuhkrut, miskit reuma näitajat, kopsu pilti tehtud, närvi arsti juudrde saadetud jne... siis jätsin uurimise katki, aga kui lugesin selle haiguse kohta tekkis väike kahtlus.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Luupuse diagnoosimiseks on väga ranged diagnostilised kriteeriumid, mida valdab iga reumatoloog. Ainult liigesvalust ja lööbest näol ei piisa selle haiguse diagnoosimiseks. Tegu on vägagi keerulise immuunsüsteemi haarava haigusega. Siiski, kui ikka kahtlus on, soovitan pöörduda reumatoloogi poole, kes oskab korraldada luupusspetsiifilised analüüsid ning anda teile konkreetne vastus.