artriit 07.10.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 49 a. naine. Põen reumatoidartriiti ja põlvede artroosi. Kasutan sulfasalasiini ja tramadooli. Milliseid lisapreparaate võiks juurde võtta? Meedias on palju juttu igasugu liigeseid toitvatest glükosamiinidest jne. Tulemas on põlveliigeste vahetus ja kas sellises staadiumis ongi enam millestki abi? Millist kaltsiumi tasuks võtta?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Reumatoidartriidi ravi on tavaliselt kombineeritud mitme preparaadiga. Mida te veel v6tma peaksite, ma ei saa öelda, kuna ei tea midagi teie haigusloost.
Kui p6lvedel on plaanis endoproteesimine, siis t6esti glyamiin siin enam midagi ei aita. Kyll aga aitab ta teisi liigeseid, mis on ka ilmselt artroosist ohustatud.
Kaltsiumi valikus on oluline, et ta oleks kombineeritud D-vitamiiniga. Selliseid preparaate on apteegis suur valik ( Calcitabs, Calcigran jne)