Kidad selgroo vahel 06.10.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen mures oma ema p2rast. Ta on k6igest 47 aastane ja nuud leiti selja rondgenpildist 6 kida(loodan et see on 6ige nimi). Mis see 6igupoolest t2hendab ja kui ohtlik v6ib see olla? Kas neid on palju v6i v2he ning kuidas see m6jutab edaspidist elu. Kas neid on v6imalik ka kuidagi v6imalik t2ielikult v2lja ravida, v6ib saab kuidagi valusid seljas v2hendada? V6i ootab tulevikus ees noa alla minek ja kui edukad need sellisel juhul on?
Palun v2ga, et kirjutaksite mulle sellest probleemist l2hemalt, sest teatavasti ei taha emad kohe sugugi oma lapsi muretsema panna ja seep2rast ei r22gitaga meile sellest suurt midagi.

Ette t2nades, murelik neiu

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
ma arvan, et kidade all mõeldakse siin osteofüüte. Osteofüüdid on kõhrelised vohandid, mis tekivad lülide külge lülisamba artroosi puhul. Siin pole midagi opereerida.
Haigus võib süveneda, kuid ta pole eluohtlik. See haigus oluliselt ei deformeeri ka väliselt selga. Põhiprobleemiks on valu. Siin tuleb tarvitada valu leevendavaid ravimeid ja hoolega võimelda. Väga hea on ka igaaastane sanatoorne ravi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

MScuermann

Tere!See on diagnoositud, alaselg valutab.M Scuermanni kohta ütles arst et pidi mingi põetud trauma olema.Iga päev võtan Ibuprofeeni 400mg, peale omeprazooli.Kaua see kestab ja millal lahti saan?Olen ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Scheuermanni tõbi ei kao kuhugi. Vahel tõesti trauma võib selle haiguse esile tuua. Koormusi tuleb alandada ja midagi rasket kanda/tõsta ei ole soovitav.
Valu vastuon siin ikka ainult ...

Loe edasi

valu nimmepiirkonnas

Tere! Olen 27. aastane naine (163 cm, 72 kg), keda vaevavad valud nimmepiirkonnas (viimased 3 nädalat). Valu on hetkel koondunud selgroo alumise ossa. Valu on eriti tuntav istudes. Kõndides ei saa valu ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

Seljahädaga soovitan neuroloogi poole pöörduda. Tihti selline valu taandub mõne aja möödudes ka iseenesest.

Kui mandlitel on mädakorgid, siis on tegu ilmselt kroonilise tonsilliidiga ...

Loe edasi

RA?

Tere,

olen aru saanud, et RA on enamjaolt väikeste liigeste sümmeetriline haigus ja

nii see mul 3 aastat oligi. Nüüd aga on kõik liikmed (põlved, õlad jne), luud ja lihased ühtmoodi ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

Ei, need sümptoomid ei ole uue haiguse ilming. Reumatoidartriit sageli algab väikestest liigestest, kuid haarab hiljem ka suured liigesed. Reumatoidartriit võib kahjustada absoluutselt ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi