tere. 29.09.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

olen 35 aastane mees. ja minu vasak jalg hakkas valutama ummbes pool aastat tagasi. algul ei teinud välja,sest arvasin et lihtsalt venitus raskest tööst. nüüd hiljaaegu valu läinud suuremaks öösi enam ei saa magadagi. arst kirjutas mulle VIOXX tabletid samal ajal saatis ta mind ka nõelravisse.(rönkeni pildid jalast ja puusast olid nagu korras) olen käinud juba 7 korda nõelravis aga valu läheb hullemaks. kasutan kodus nüüd öösiks FASTUM GEELI.see laseb öösi nats magada. nüüd panin ise traumatoloogile aja kinni aga see alles kuuaja pärast. kas on mingit muud salvi või kreemi mida võiks osta ise .kuni arstile uuesti saan. see valu on põlve taga ja seal on ka selline kõva puntra koht mis tekitab valu. . ette tänades.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Põlve taga võib mitmeid erinevaid hädasid olla.
Tavaliselt on seal teatud limapauna põletik ( nn. Bakeri tsüst).
Seda saab süstlaga tühjendada ning süstida. Kui see ei aita, siis tuleb opereerida. Kui see põletikuline limapaun täitub liiga, siis ta võib lõhkeda ja limane sisaldis valgub säärelihaste vahele. Igal juhul aitab siin traumatoloog-ortopeed.
Seni aga soovitan võtta näit. Diclophenaci tablette 150 mg päevas.. Perearst saab välja kirjutada.