Kuidas tarbida ravimeid ja kas need sobivad omavah 17.09.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Aastaid kasutan Divigel 0,1
Seoses kõrge ja hüpleva vererõhuga võtan iga päev cardace 5mg
Kõrge kolesterool crestor 10mg
Neile on nüüd lisandunudCaltsigranSalazopyrin,movisdiclovenak,panangin,glücosamin.
Ja vastavalt vajadusele ranisan.
Kõik see ravimite mass käib rahaliselt üle jõu ja tervis pole ka paremaks läinud.Jalad on läbi ja pean kandma põlve tugesid.
Kas võin mõningatest ravimitest loobuda.Või mida üldse endaga ette võtt?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kirjast ei selgu, miks te kõiki neid liigesravimeid võtate.
Mis haigust ravite? Tundub, et artroosi ja midagi veel. Kui tervis pole paremaks läinud, siis peab teie reumatoloog kogu ravi uuesti üle vaatama!
Kahjuks näiteks reumatoidartriidi korraliku ja tõhusa ravi puhul oleks see nimekiri veelgi pikem. Mitmed nimetatud ravimid saate ju soodustusega.
Ravimid ON kallid ja sellega peab leppima.
Glyamiini, Panangini ja Calcigrani ei ole vaja ka pidevalt kuude viisi võtta.