Kummaline probleem 27.08.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mind vaevab üks päris kummaline probleem, mille kohta ma pole kuskilt infot
leidnud. Rääkisin sellest ka neuroloogile, kuid tema ei osanud muud vastata,
et küllap on tegu mingisuguse psühholoogilise probleemiga...

Nimelt -seda on päris raske seletada- tunnen ma pidevalt (eriti õhtuti) oma
lihastes teatavat pinget või kihelust. Ma ei oskagi seda mingisuguse
konkreetse omadussõnaga kirjeldada. Igatahes on see tunne äärmiselt tugev ja
piinav. Tekib soov kõiki lihaseid maksimaalselt pingutada, et sellest
tundest lahti saada, kuid tegelikult see ei aita.

Tihtipeale olen ööd läbi üleval ja piinlen, sest see tunne on tõepoolest
väljakannatamatu. Viimasel ajal on see ka hullemaks muutunud. Varem aitas
liikumine- jooksin õues täie kiirusega nii kaua kui enam ei jõudnud ja
venitasin lihaseid- kuid enam mitte. Olen lausa meelelheitel, kuna see
probleem mõjutab mu igapärvaseid tegemisi ja enesetunnet väga tugevasti.

Võiksin muidugi pöörduda perearsti poole, kuis tema saadaks mu jälegi tolle
neuroloogi juurde, kes kehitas vaid õlgu. Võib- olla saate Teie mulle nõu
anda, millise arsti poole pöörduda või mis ette võtta.

Täpsustuseks lisan veel, et käin u 2 a ka psühhiaatri vastuvõtul, kes ravis
mul:
1.buliimiat(ei valmista enam muret)
2. depressiooni
3. käitumishäiret
Sellega seoses tarvitan antidepressante, kuid probleem, millega Teie poole
pöördun, algas tunduvalt varem.

Jään ootama Teie vastust

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Esimene, mis pakuksin, on nn. "rahutud jalad". Sel juhul on just eriti jalgades kirjeldamatu halb tunne ja võimatu asendit leida, kus seda tunnet ei ole. Ka sel puhul taoline füüsiline aktiivsus (nagu teie jooks) aitab. Sellise seisundi põhjus pole täpselt teada. Võib olla verevarustushäire, üleväsimus, stress vm. Aitab ka kuuma vee protseduur - laske jalgadele dushist pikalt kuuma vett peale joosta - annab mõneks ajaks kergendust.
Teie kirjeldatud kaebuste põhjal esialgu ei tea rohkem midagi pakkuda. Võibolla peaks veresooni uurima?