valusad põlved ja liigesed 24.08.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 18 aastane ja juba pool aastat on tunda liigestes nii rattaga sõites, pikalt istuma jäädes kui ka lihtsalt trepist üles minnes teravat ebameeldivat valu, mille pärast pidin ükskord peaaegu ära minestama. (võibolla olen valu suhtes ülitundlik) Kõigepealt valutas üks põlv, siis jälle teine, vahest mõlemad korraga, kuidas kunagi. Nüüd tunnen sama valu, mis sai alguse põlvedset ka näit küünarvarres ja mujal ja üldse on liigesed tundlikud. Perearsti soovitusel võtan nüüd juba kolmandat nädalat glukosamiin, mis ei näi asja parandavat. Ja kõhreproov oli mul ka positiivne.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Mida te kõhreproovi positiivsuse all silmas peate?
Kuna valulikud ei ole ainult põlved, vaid ka muud liigesed, siis peaks välja lülitama põletikulise haiguse. Kas hambad on korras? Kas kurk on sageli haige? Ega te psoriaase ei põe?jm. Siin oleks vaja põhjalikumalt selgitada mitmeid asju. Pöörduge ikka ka reumatoloogi poole.