Mis võib olla valu põhjuseks ? 27.07.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere ! Küsimus järgmine: olen aastaid vaevelnud põlveliigeste valu, krudisemise ja naksumise käes. Umbes aasta tagasi hakkas valutama parem õlg ja käsi nii, et paari kuu möödudes ei saanud enam kätt üle 90 kraadi pöörata. Nüüd kuu-kaks tagasi algasid samad vaevused paremas puusas ja reies - samuti ei saa enam jalga piisavalt painutada. Õla ja käe osas röntgen midagi ei tuvastanud, ent aravti, et võib olla artriit. Soovitati ainult võimlemisravi, mis kahjuks jäi pooleli, kuna ei saanud kätte nii palju liigutada (liiga valus oli ja ma ei suutnud enam tööd teha). Mida soovitate - millise arsti poole pöörduda ja kui mul on artriit, siis kas seda saab välja ravida ? Kardan, et paari aasta möödudes ei saa ma enam üldse kätt ja jalga tõsta. Olen 39 a. naine. Ette tänades, Katrin.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Pöörduge reumatoloogi poole. Arvan pigem, et tegu pole liigespõletiku, vaid artroosiga. Põlvede tõttu peaksite tarvitama glükoosamiini preparaate. Õlg nõuab KINDLASTI võimlemist. Valu leevendamiseks teeb reumatoloog õlga süsti, mis aitab väga hästi.