Valud puusades ja hüppeliigeste paistetus 10.06.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 47 aastane naine. Umbes kaks kuud aega tagasi hakkasid hüppeliigesed tunda andma. Õhtuks paistetasid ülesse ja valutasid. Hommikuti on tõustes valud puusades, jalgades on paistetus alanenud, aga valud on endiselt ning hüppeliigesed on tulised ja mõningad punased laigud on ka. Perearst arvas, et hakkab lampjalgsus tekkima. Kuigi tehes märja jalaga jälje, on ilus lohk sees olemas. Mida peaks ette võtma? Töö on mul istuv, arvuti taga. Ülekaalu on ka natuke. 1999. aastal oli mul selja operatsioon.( üks disk vajutas parema jala närvi kinni)

Tervitades Maie

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Olete te kindel, et see õhtune turse on just kindlasti liigesturse? Labajalgade ja hüppeliigeste piirkonna turse võib olla mitmetel põhjustel.
Et kindlalt selgust saada, pöörduge reumatoloogi poole. Siin on vajalik teha mitmed analüüsid, Rö -pilt ja vajadusel ka hüppeliigeste ultraheliuuring. Alles seejärel saab otsustada ravi üle.