juveniilne artriit 10.05.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Minu tütrel diagnoositi see haigus kui ta oli 6aastane, praegu ta on 10.
Tema trexani tablettide arv kasvab vastavalt kaalule ja praegu ta v]tab 6 tbl ühes p'evas n'dalas. Millised halvad k]rvalm]jud on bioloogilistel ravimitel, mille kohta kommentaar on ainult see, et on kallid Eesti inimesele?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Bioloogilised ravimid blokeerivad organismi immuunvastuse ja seetõttu on patsient ohustatud tõsistest infektsioonidest nagu näiteks tuberkuloos.
Samuti võivad nad soodustada teatud neuroloogiliste haiguste teket.
Kõiki võimalikke ravimkomplikatsioone kindlasti veel ei teata, sest ravimit on kasutatud liiga lühikst aega.