puusavalu 05.05.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 56 a normaalkaalus naine. Viimased 4 aastat teeb mulle valu vasak puus. Vaevused pole aja jooksul oluliselt suurenenud ja perearst pole mind uuringutele saatnud ning rohtusid ma ka ei võta. Niipalju siiski tean, et mul esineb osteokondroos (aasta tagasi, kui põrutasin kukkudes tugevasti sabakonti, tehti traumapunktis röntgenpilt sellest piirkonnast ja seal olid osteofüüdid näha). Umbes 4 aastat tagasi tundsin ma, et vasakul puusal on valus magada, muid vaevusi siis polnud veel. Nüüd tunnen, et vaagnaluus, selgroost vasakul, on üks valus koht ja valu kiirgab ka kõrgemale vasakusse puusanukki ja vasaku puusaliigese piirkonda. Masseerimine ja veeprotseduurid mõjuvad valu leevendavalt. Liigese liikumisulatus on praegu normaalne ja jäikust ei esine.
Tahaksin teada, millist uuringut võiks sellisel juhul teha ja mis võiks olla selliste vaevuste tõenäoline põhiline põhjus.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kui lülisambas nähti osteofüüte, siis võib järeldada, et sama protsess on ka puusaliigeses. Ka kaebused on tüüpilised. Seega tegu on väga tõenäoliselt algava puusaliigese artroosiga. Puusaliigestest võiks siiski Rö-pildid teha ja raviks on soovitav hakata tarvitama glükoosamiini preparaate. Eriti algava haiguse puhul on viimastel väga hea efekt!

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

valutav puusaliiges.

Olen 28a.naine.8a.tagasi sattusin avariisse. Minu vasakust hüppeliigesest jäi alles vaid pool.Liiges on peaaegu liikumatu ja ma lonkan. Kannatan tihti puusavalu käes,eriti vasakult poolt.Kas mul on võimalik ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

Te peaksite pòòrduma ortopeedi poole!
Ortopeed tahab kindlasti nàha korralikke Rò-pilte nii hyppeliigestest kui ka puusaliigestest. Soovitan need perearsti juures enne àra ...

Loe edasi

puusaliigesed!

Tere!

Olen viimasel kuul hädas oma puusaliigestega. Öösel külili magades pean iga natukese aja tagant
külge keerama, valu ajab lihtsalt üles (just külili olles). Päeval ei anna see sellisel ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Öine puusavalu luutiheduse vähenemisest ei ole. Pigem on tegu algava artroosiga. Soovitan glükoosamiinpreparaate ja kui valu on tõesti häiriv, siis näit. Ibuprofeni või Paracetamoli võtta õhtul ...

Loe edasi

puusaliiges

Olen 23 aastane naisterahvas ja mind vaevab vahelduva eduga umbes pool aastat puusavalu. Käisin perearstil ja tegin röntgeni ning sain järgmise vastuse:
parema puusaliigese liigesepilu on veidi kitsenenud, ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Hakake tarvitama glükoosamiini preparaate. Neid on apteegis müügil ka ilma retseptita. Soovitav tarvitada pikema aja jooksul. Aitab hästi.
Selles eas on puusaliigese artroos haruldane. ...

Loe edasi

Puusavalu

Tere! Viimased kolm kuud on mul vasaku puusaliigese piirkond valuline - sellel küljel on valus magada ja käimisel annab ka tunda (varem mul selliseid probleeme pole olnud). Tegu oli algselt jala venitusega ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

Pole siiski välistatud, et tegu on algava puusaliigese artroosiga. Oleks vaja teha Rö pilt ja soovitav ka eriarsti konsultatsion. Eelnev trauma kiirendab sageli artroosi teket.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi