luupus 14.04.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Lp.Dr.Otsa.mul on see kuri haigus kallal ja ma sooviksin teada kas ma pean ka kuidagi teisiti toituma selle haiguse tõttu ja kas alkoholi ei või üldse tarbida.Ma pole küll suur alkoholi sõber,kuid sooviksin teada,et kui vahel natuke tarbiksin,et mis mõju see siis avaldaks.söön ju koguaeg ravimeid.Medrol ja plaguenil.Ja veel seda,et kuidas mõjuks ujumine mu tervisele ja kui palju pean või tohin üldse liikuda?
Noor patsient.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Te ei pea hakkama täiskarsklaseks. Võite ikka vahel veidi alkoholi tarbida.
Ujuda võite ka ( ilma külmetamata!)
Luupus võb olla väga erineva raskusastmega - sellest ka erinev lubatav füüsiline koormus.
Üldiselt peaksite te elama oma noore inimese elu ilma pidevalt oma haigusele mõtlemata. Oluline on ainult arsti poolt määratud ravimeid võtta.