selja valu votab hinge valust kinni 11.04.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Kas selline valu,mis tekkib järsku ja votab hinge valust kinni,on reuma?Valu tekib mingi liigutuse järel selja ylaosas mil olen paigale sunnitud jääma ja see valu ei lase enam normaalselt hingatagi,hingata saab nagu ainult hästi tasapinnal...ja loob ette,ringikujuliselt ribide alla,nagu halvatu seisa niimoodi.Perearst on mulle määranud seni ainult diclofenac-ratiopharmi,aga need valuhood on ysna sagedased ja kestavad kuskil 3-4 päeva,mil olen lihtsalt liikumatult voodis.Seljast on tehtud ka rontgen,aga vist ei leitud midagi.Perearstile oli selline ylaosas asuv seljavalu harukordne,mis hige kinni votab.Paar korda olen pidanud lausa kiirabi kutsuma,sest valu on hingates nii suur..,et nuttagi ei saa.Arvan juba,et perearst ei usugi mind,kuna sellist asja ei saavat olla,et hingata valus..!Kuhu oma hädaga siis minna,aidake Teie ometi!Ei ela Tallinnas kahjuks,vaid Haapsalus.Ette tänades Lemmi.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ma soovitan teha lylisamba rinnaosa magnetuuringu. Selleks on Teil vajalik perearsti v6i siis eriarsti saatekiri. Uuringut saab teha ainult Tallinnas Diagnostikakeskuses ja Taru Ylikooli Kliinikumis.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

selja ja kaela valululikus

Tere olen 17a neiu!!! mul valutab koguaeg selg ja kael,magama on isegi paha jääda kas võib see olla valest magamis asendist????magan tihti külili!!!!kas sellest võib mul välja kujuneda ka reoma????see ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Selja-ja kaelavalu põhjuseid võib olla palju. Valust enesest ei kujune reumat, vaid valu võib olla juba reumaatilise haiguse esimesi ilminguid.
pöörduge perearsti juurde ja tema suunab ...

Loe edasi

Lihasvalu

Tere,
kirjutan oma mure siia, kuna perearst aidata ei oska ja ise ei tea ka, millise arsti poole pöörduma peaks.
Olen kohe 26 aastaseks saav naine. Peale lapse saamist s.o 6 aastat tagasi ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Siin peaks kindlasti õlga vaatama ultraheliga ja õlaliigesesse teatud ravimit süstima. Kuna selline probleem on pikalt olnud, siis allub ka havemini ravile. Süste on vaja ilmselt korduvalt ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi