õlaliiges 01.04.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

tere
sportimise tagajärjel annab üks õlaliiges juba 2 kuud tunda, teatud asendis kätt liigutades on valu, üle ei lähe. kas see võib olla mingi lihase venitus või on õlasliigeses midagi viltu läinud?
mis arsti poole pöörduda?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Soovitav oleks teha 6laliigesest ultraheli uuring. Rontgenis n6eb ainult luulisi struktuure, ultraheliga on v6imalik kontrollida, kas liigeskapsel ja k66lused on korras. H2sti aitab syst 6laliigesesse. Vajadusel mitu. Lisaks tuleb k2ele m6neks ajaks rahu anda.