ebamäärased liigesvalud 30.01.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen üsna nõutu, kuna juba 4 nädalat on mul ebamäärased valud liigestes. Olen
käinud ka reumatoloogi juures, kus tehti mulle kõik analüüsid ja seal ei leitud mingit
reumaatilist haigust (isegi mitte artriiti). Arst kirjutas vaid retsepti Vioxxile ja seda ma nüüd olengi
2 nädalat võtnud. See leevendas küll valu, kuid nii kui jätsin tableti võtmise olid
valud tagasi. Valud on täiesti nn ringihullkuvad, kord on ühes käes küünarnukist labakäeni, siis
teises käes, siis tunnen valu puusades ning aegajalt ka näppudes. Ja valud on aegajalt
oma iseloomult sellised torkivad nagu elekter käiks läbi. Reumaarst aravs, et tegu
võib olla ka epikondüliidiga!? Aga kuidas saab see olla mõlemal käel ja miks siis aegajalt
valu lööb ka näiteks sõrmedesse? Millest selline asi tekib ja kuidas seda ravida (peale
vioxxi ja Fastum geeli määrimise)? Lisaks on mul ka väike palavik 3 nädalat (37,4).
Liigesed paistes ega kanged ka ei ole. Või on mul ikkagi mingi üleüldine liigestepõletik?
Palun andke nõu, tahaksin juba terveks saada!!!!!
Tänan !

Katriin

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Epikondüliit võib olla küll mõlemal käel. Teil on ju kaks küünarliigest! Samuti võib epikondüliit kiirguda labakätte ja ka õla suunas. Epikondüliidiga ei seleta muidugi jalgade valu. Väikese palaviku foonil võib olla migreeruvat artralgiat ( ringihulkuv liigesvalu). See on organismi reaktsioon palavikule. Peaks eelkõige uurima palaviku põhjust. Artriidi ( see ongi liigespõletik) diagnoosimiseks on ikka kindlad diagnostilised kriteeriumid ja kui teie reumatoloog neid ei näe, siis usun, et tal on õigus.