Küünarnukk teeb valu 08.01.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Selline küsimus, et juba aastaid vaevab mind valu küünarnukis. Varem ei pööranud sellele suurt tähelepanu, kuna arvasin et see on tingitud lihtsalt luude kasvamisest. Kuid nüüd 21 a pole need valud kadunud ja olen täheldanud et alati kui külma saan, siis tugevneb ka valu küünarnukis ning valu lööb ka käsivarde. Kas sellest valust on võimalik ka lahti saada, või ongi mul selline iseärasus et kui külma saan siis käsi valutab...

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kaebus viitab epikondüliidile e. küünarliigest moodustavate luude ühe piirkonna põletikule. See ei ole liigespõletik, vaid põletikus on kõõluse kinnituskoht luule.
Raviks on rahu tagamine käele + soojas hoidmine. On tõestatud, et kas ravida intensiivselt või mitte üldse ravida, kestab see põletik kuni aasta. Kuna Te ütlete, et tegu on vana probleemiga, siis järelikult ägeneb teatud tingimustel vana haigus. Tekkepõhjuseks on reeglina käe ülekoormus ja külmetamine.
Võib tekkida tennist mängides, kui tehnika on vale, võib tekkida raskusi kandes või muul viisil kätt koormates. Külmetamine soodustab. Soovitan anda käele nii palju rahu kui vähegi võimalik, määrida näit Ibumetin geeliga 2 x päevas ja kanda mingit sooja mansetti valu piirkonna kohal. Kui paari kuu jooksul valu ei leevendu, pöörduge reumatoloogi poole.