jalgade valu 13.06.01 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 21 aastane neiu ja minu mureks on jalgade (eriti põlvede) valu, mis vaevab mind juba lapsest saati. Lapsena valutasid jalad vähemalt kord nädalas, nüüd paar korda kuus. Kuna mul on küllaltki pikad jalad, siis lapsena öeldi mulle, et see on põhjustatud jalgade kasvust. Ka valutasid mu isal jalad lapsena. Praegusel ajal hakkavad põlved valutama siis, kui ma õhtuti kaua üleval olen või peale peol käimist järgmine päev. Käin muidu väga tihti jala ja sõidan jalgrattaga, muud füüsilist koormust ei ole. Ülekaaluline ka ei ole, pigem alakaaluline. Teid ette tänades, Monika

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Seni, kui harva esineva valuga ei kaasne kindlaid põletikutunnuseid - turse, kangus, kuumus, punetus - ei saa seda haigusena võtta. Arvan ka, et antud situatsioon ei vaja mingeid eriuuringuid. Probleemiks võib küll olla alakaalulisus. Miks? Kui Te ei söö korralikult, siis sellest võib tuleneda mitmete ainete, k.a. tähtsate mineraalide puudus organismis. Samuti võivad kujuneda ka hormonaalsed häired.

Kui valu on tõesti aeg-ajalt tugev, siis on soovitav võtta tablett Paracetamoli.