ebamäärased liigesvalud 19.11.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen N 23 aastane. Minu probleemiks on aastatega lisanduvad ebamugavustunnet tekitavad põletikud(? )- südames, neerudes, sooles. Silmade ees on hägusused. Kõik vastava eriala arstid mingit spetsiifilist haigust ei tuvasta. Ka silma hägusused pole nähtavad. Ainukesed arstide poolt tuvastatud patoloogiad on soole biopsial mittespetsiifiline põletik ning EKG-l väike repolarisatsiooni häire. Samuti on küünevalli erüteem(3 a) mis ei allu mingile põletikuvastasele ravile v.a travacorti salv, mis pisut vähendab turset ja punetust, kuid, mis mingit kestvat efekti ei anna. Näol on akne.
15 aastaselt diagnoositi mul reumakardiit 16 a nefriit. Tõusnud oli AOS-(400) Mandlid eemaldati. Nüüd on AOS 287 ja uriini proov normis.Seega perearsti kinnitusel on neerud ja üldse kõik nüüd korras (kuigi uriini ööpäevane hulk on väga väike ja vasakul seljas on külmetamisel tuim valu ) Samuti on normis absoluutselt kõik põletikunäitajad ning ANA. ja RF. Viimase kuu jooksul on lisandunud häirivad valud, peamiselt sõrmeliigestes, väga migreeruvat laadi, vähem küünarnukkides ja jala alumistes liigestes. Algas pöidlaliigesest. Mingit ööpäevaringset erinevust nende valude puhul ei tunne, objektiivset turset ja punetust pole, küll aga subjektiivne kuumatunne ja sügelus aegajalt. kohati on selline lihtsalt ebameeldiv tunne - tuikav-näriv valu kord ühes , kord teises liigeses.(Äkki närvivalu?) Katsudes on liigesed veidike valulikud. Oleksin väga tänulik kui oskaksite seda segast lugu kommenteerida, eriti just liigesvalude? osas. Et kas mul oleks nende pärast mõtet ( kasu?)reumatolooge tüütama hakata? Et kas on veel mingeid diaognostika meetodeid. Nagu väitsin olen "laboratoorselt" täiesti terve ja mingeid diagnoose pole. Reumatoloogi juures käisin viimati veebruaris. Ette tänades.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ebaselgeks jääb, mis on saanud reumakardiidist. Kas Te ka saate või olete saanud kevad-sügiseti profülaktilisi ravikuure? Küünevalli põletik viitab vajadusele teha kapillaroskoopia. Kaebused on tõesti laialivalguvad....
Siiski võiks selguse saamiseks reumatoloogi poole pöörduda (+ kapillaroskoopia!)