randmevalu 28.10.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 36-aastane naine. Sünnitasin 9 kuud tagasi lapse. U 7-8 kuud tagasi tekkis valu paremas randmes pöidla pool. Üldiselt käe paigal olles ei valuta, aga eriti valulik käelaba pööramisel ja pärast eriti suurt valusööstu jääb mõneks ajaks ka siis valutama kui käsi paigal. Mõni aeg tagasi hakkas käsi sellest randmeliigesest hommikuti titega sehkendamise peale (nt kui titte voodist välja tõsta) krampi minema. Mõnikord isegi kuni 10 min krambis. Ja paar nädalat tagasi tekkis sama probleem ka vasaku randmega. Lisaks veel nahk hell selle valuliku koha pealt.

Pärast sünnitust kuni tänaseni ka pahkluud ja kannad kanged (eriti hommikul), aga seda seostan esialgu kaaluprobleemiga. Nimelt olen 176cm pikk, varem kaalusin 64 kg, nüüd 76-77 kg

Tänan, kui leiate võimaluse vastata

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Väikeste laste emadel on sageli randme probleeme. Seostatav on see teatud ülekoormusega ( pidev lapse tõstmine, kandmine jne.) Siiski on soovitav teha
teatud kindlad analüüsid, et välistada reumatoloogilise haiguse kujunemine peale sünnitust. Rasedus ja sünnitus on tihti haiguse vallandavaks teguriks, eriti kui eelnevalt on muud soodustavad faktorid olemas ( perekondlik eelsoodumus, näit. krooniline mandlipõletik, stress jne)