pöidla liigutamise takistus 17.09.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Ligikaudu kuu aega tagasi avastasin, et hommikuti oli parema käe pöidlal sirutamisel takistus: pöidla sirutamine ei õnnestunud; veidi aja pärast sain juba liigutada, kuid see toimus "hüppeliselt" üle "surnud punkti"(ei olnud sujuv). Valu selle jõnksutamise juures ei olnud ja päeval kadusid kõik takistavad nähud.
Nüüd juba nädal aega on ärgates pöial väga kõver ja ei liigu alul üldse; hiljem hakkab liikuma, kuid "jõnksud" on valulikud. Ka õhtuks normolukord ei taastu ja lisaks on nüüd selle pöilaga väga valus haarata.

Kas on tegu ravitava haiguse süvenemisega või ravimatu "ealistest muutustest" tekkinud nähuga? Kas pöörduda arsti poole või saab kergendada olukorda koduste vahenditega?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Teie kirjelduse järgi jääb mulje, et tegu on sõrme nn. "lukku minekuga".
Ilmselt on fooniks artroos. Sellisel juhul aitab väga hästi teatud hormonaalne süst kõõluse ümbrusesse. Viimast teostavad reumatoloogid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

Pöidla liigeskapsli vigastus

Tere, proua tohter!
Natuke rohkem kui 2 nädalat tagasi juhtus korvpalli mängimise ajal pöidlaga midagi. Käisin hiljem traumapunktis, tehti röntgen ja öeldi, et pöidla liigeskapsli vigastus. Kohe ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

Paranemine võib võtta aega kuid. Kindlasti peaks vältima trauma kordumist (korvpall!). Käele rahu ja soovitav on määrida igapäevaselt näit. Fastum geeliga.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi