südamereuma 04.05.01 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 31 .a. 2 terve lapse ema. Sooviksin saada ka pesamuna kuid mure järgmine. nimelt on mul südamereuma mis põhjustab rütmihäireid. minu südamearst ütles küll, et rasedus mõjub sellisele haigusele üldiselt hästi, kuid kardan siiski. Reuma on nimelt alles kriipsu peal , täpselt nagu veel ei olegi kuid rütmihäired on küll kohe kui rohtu ei võta. Kasutan ravimit Etacicin ja Propranol. Palun vastake mulle, kas äkki on hoopis nii et asi läheb rasedusega hoopis hullemaks ja mis veel peale sünnitust saab .

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere,

mulle on selgusetu, mis tähendab: " reuma on kriipsu peal" ???

Kui reuma põhjustab rütmihäireid, siis peaks olema fooniks tõsine komplitseeritud klapirike. Sellest oleksite Te kindlasti teadlik, kui see nii oleks.

Kuna Te olete sünnitanud edukalt kaks last, siis arvan, et tõsist probleemi seal ei ole ja kolmanda raseduse puhul olulisi vastunäidustusi ei ole.

Rütmihäirete põhjusi võib samas olla väga mitmeid. Reumatism on ikka valdavalt lapseea haigus ja 30.-s aastates algab siiski väga harva. Teie kirjast kahjuks ei selgu, kas Teil on lapseeas reumakardiiti (südamereuma) diagnoositud.

Mis puudutab südame võimalikke rütmihäireid seoses rasedusega, palun pöörduge vastava eriala spetsialisti poole täpsema informatsiooni saamiseks.

Rütmihäireid peaks kindlasti põhjalikumalt uurima ja põhjuse selgeks tegema enne planeeritavat rasedust.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

angiinijärgne reuma & südamereuma

Tere!
Mu mees põdes angiini, oli ka mandlitagune mädanik ja tundub, et angiini ravi ei olnud eriti hea (sai kokku kolme sorti AB-d, aga kõik kuurid jäid pooleli).
Oli ka haiglaravil, koju tulles ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Reumapalavik ja südamereuma on üks ja sama. Reuma ise on küll laiem mõiste. Diagnoositakse ikka vereanalüüside ja kliinilise pildi järgi(+EKG ja EhhoKG) Herpese osa reumatismi tekkes on väike, ...

Loe edasi

südamereuma

Olen 40-a.naine,põen südamereumat.Mul on mitraalklapi prolaps.Kui reuma ägeneb,olen väga väsinud ja ka liigesed valutavad.Kuna elan maakonnas,on maakonnakeskusesse reumatoloogi juurde pääseda väga raske,järjekorrad ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere,Kahjuks ei selgu kirjast, kus maakonnas Te elate. Eraarste (reumatolooge) Tallinnas on mitu. Mujal Eestis ei ole reumatolooge erameditsiinis.

Täpsema info saamiseks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi