reuma ravi 07.07.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
u 2 aastat tagasi algasid mul valud kaelas ja kätes. Perearst võttis vereproovi ja ütles, et reumatest on positiivne. Määras raviks diclofenac´i. Pärast ravikuuri valud kadusid ning pärast seda mingi aeg kui valu tuli tagasi, tegin uue ravikuuri. Ma tahaks teada, kas seda välja ravida ei olegi võimalik ja arsti juurde tablette küsima lähen siis kui valud uuesti ilmnevad? Kas nii käibki?

20 a neiu

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Mis on reumatest???
Soovitan siiski pöörduda reumatoloogi poole, kes teeb põhjalikud uuringud ning vajadusel määrab ravi.
Enamus reumatoloogilisi haigusi on kroonilised ja vajavad seetõttu ka eluaegset ravi.
Ühesõnaga, oluline on eelkõige selgeks teha, kas teil on reumatoloogiline haigus või mitte ja seda teeb vastava ala eriarst.