põlvevalu 09.06.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kuidas diagnoositakse artroosi? Näiteks põlves. Kas seda näitab tavaline röntgenipilt?
Tänan.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Jah, tavalise Rö-pildi alusel saab diagnoosida. Samas väga varajased muutused ei ole veel rö nähtavad. Algavat artroosi on suhtel. lihtne diagnoosida ka kliiniliselt.