seljavalu 03.06.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 35-aastane naisterahvas. Olen juba 10 aastat hädas oma liigestega, aasta tagasi täpsustati viimaks diagnoos Tartu Ülikooli Kliinikumi reumatoloogiaosakonnas - psoriaatiline artriit - ja määrati raviks Salazopyrin. Viimasetel aastatel segab eriti seljavalu. Valudel ei olegi enam mingit vahet ja see segab igapäevast tööd ja olemist. Kas peaksin uuesti pöörduma reumatoloogi poole, või ei olegi enam mingit parema ja valutuma tuleviku lootust? Salazopyrini olen võtnud 3 kuud. Võimelda üritan, aga läbi valude hambad ristis ja peale võimlemist on alati hullem, vean vaevalt jalgu järel. Kas võiks ka võtta mingeid valuvaigisteid? Millised on Salazopyrini kõrvaltoimed? Kas võib olla ka mõju menstruatsioonile, kuigi võtan Novinetti, algavad päevad järjest varem?
Tänades, Kristi

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Psoriaatiline artriit on krooniline haigus ja vajab ravi kogu elu. Kindlasti peate Te regulaarselt käima reumatoloogi juures, kes vastavalt vajadusele ravi korrigeerib. Kui Salazopyrini üksi ei aita, siis kombineeritakse seda teiste preparatidega või asendatakse mõne muu baasravimiga. Raviskeemi kuuluvad vajadusel ka valuvaigistid. Salazopyrinil on nagu igal muul ravimil mitmeid kõrvaltoimeid ( näit. võib ta olla maksa kahjustav jm.) Menstruatsioonitsükli häired on pigem tingitud aktiivsest haigusest...