nn. reumasõlmed 01.06.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Lugupeetav doktor!
Minu jalale tekkis mullu sügisel torkivalt valus, punetav mügarik. Juhukohtumisel tuttava kirurgiga sain teada, et see võib olla reumasõlm ja ma võiksin kasutada raviks fastumi. Nii ka tegin. Valu on taandunud, kuid tänaseni on mügarik alles. Pean siinkohal kohe tunnistama, et ega ma korralik ravimikasutaja pole ka olnud.
Palun kirjeldage sellist haigust nagu reumasõlmed - teatmeteostest pole ma sellist terminit leidnud.
Tänan Teid!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Teie kirjast ei selgu, kus nimelt selline sõlm jalal on ( kas liigese kohal v.m.), kui suur on sõlm j.n.e.
Reumasõlmed tekkivad reumatoidartriidi puhul liigeste kohale. Nad on tihedad, nahaalused sõlmed, tavaliselt kuni hernetera suurused. Ravi käigus nad tihti kaovad, kuid võivad tekkida uuesti mujal. Reumasõlmi esineb näit. ka kopsudes. Reumasõlmed on iseloomulikud ainult teat. reumatoidartiiidi vormile ( paljude liigeste turse ja pideva ägeda põletikuga kulgevale RA-le). Seega arvan, et Teil ei ole tegu reumasõlmedega.
Teine võimalus on säärte eespinnal tekkiv punasemuhuline valulik lööve - nodoosne erüteem ( sõlmeline punetus), mille puhul on harva üksik muhk. Tavaliselt on mõlemal säärel hulganisti valulikke punaseid muhke, mis hiljem laatuvad ja võivad anda kogu jala turse. Selline lööve võib esineda väga erinevate haiguste puhul, harva ka iseseisvalt.
Palun näidake seda veelkord arstile!

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

Tere!

Mida kujutavad endast reumasõlmed ning kas pärast kurgumandlite operatsiooni alaneb ka liigesepõletik(kurgumnadlite tüsistus on mul reuma)Olen 16 aastane.Ning mida tähendab kui arst kirjutab retseptile ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Reumasõlmed on reumaatilise haiguse puhul tekkivad tihedad sõlmekesed liigeste kohal või siseorganites - näit. kopsus. Esinevad tüüpilisena reumatoidartriidi puhul.
Kurgumandlipõletik ...

Loe edasi

trikkelsõrmed

Tere!

Sooviksin teada üht-teist nn trikkelsõrmede kohta: millest tekivad ja mida sel puhul ette võtta? Kas selline efekt võib tabada ka teisi liigeseid?

Tänan.

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Ma ei tea, mis on trikkelsõrmed.

Loe edasi

külmaalergia

Kas nn. külmaalergia sümtomitega peaks pöörduma allergoloogi või reumatoloogi poole. Kas apteegi käsimüügis on mingeid ravimeid, mis tooks sümptomitele leevendust. Näiteks hommikul õues käies lähevad käed ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Nn. kylmaallergia on yldiselt reumatoloogiline probleem. Iseasi on, kas Teil on yldse tegemist kylmaallergiaga. Soovitan kôigepealt pòòrduda reumatoloogi poole seisundi tàpsustmiseks. Apteegi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi