Algav artroos 21.05.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere, perearst diagnoosis röntgenipildi järgi vasakus põlves algava artroosi
(olen 49.a.). Pool aastat tagasi tekkis põlves seletamatul põhjusel valu, eriti
trepist käies on probleemid, põlve kohal on paistetus, põlveõndlas poolkaare-
kujuliselt kiskuv valu, säärelihas on ka hakanud õrnalt krampi kiskuma.
Kas algav artroos tõesti põhjustab selliseid sümptome? Lisaks on mul põlve-
õndlas ja põlve kohal reie sisemisel küljel juurde tekkinud hulk siniseid veresooni (vist kapillaare). Kuna perearst põhjalikult mu põlve piirkonda ei uurinud, jäi mul hingele kripeldama - ehk on lisaks algavale artroosile veel mingi veenipõletik tekkinud? Ülekaalu on mul ka - 10 kg.
Ette tänades vastuse eest.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Põlveliigese artroos võib põhjustada kõiki Teie poolt nimetatud vaevusi.
Soovitav hakata ravima! Algatuseks peaks püüdma kindlasti kehakaalu vähendada, sest ülekaal on üks põhilisi riskitegureid.