põlvede nõrkus 06.06.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Umbes 5-6 aastat kindlasti on mul põlved kahtlaselt valutanud(olen 18-aastane tüdruk).Asi algas sellega,et rannas liival põlvili oli valus olla.Selles eas tegelesin veel spordiga ka ja see muutus üsna ebameeldivaks,sest põlved andsid aina enam tunda-valus oli joosta,ka kõndides lõid vahel valud sisse.Algul oli nõrk ainult üks põlv,hiljem ka teine.
sporti ma enam ei tee u 4 aastat,muidugi vahepeale sai uuesti üritatud,aga valude tekkimisel jälle loobutud(kuangi tegin kergejõustikut ja hiljem korvpalli).
Näiteks korraks kükitada ja jälle püsti tõusta on väga valus ja ebamugav-kükkis olles hakkab põlve tagant tukama ja püsti tõustes on põlved nii valusad ja kanged,et ei saa hästi kõndidagi,pikalt jalgel seista ka ei saa ja peale pikalt istumist on ka raskusi korralikult kõndida-põlved tuikavad ja kanged.Ühes asendis saab istuda 5-10 min,siis hakkab tuikamine peale.
Põlved naksuvad ja raksuvad ka päris palju.
Olen käinud korduvalt ortopeedide juures,nemad viga ei leia-röntgenpildid ei näita midagi,kunagi sain ka soojendusravi ja elektrimashaasi põlvedele,aga ei midagi.Ortopeed arvas,et kuna olen spordiga tegelkenud,võib asi olla meniskis,kuid pildid ei näita selle kohta midagi ja üldised näitajad selle kohta ka normis.
eelmisel sügisel tehti mulle analüüs reuma kohta,aga see ei näidanud midagi,näitajad olevat normis olnud.Põlved aga ikkagi haiglased.
Aeg-ajalt on põlved turses ja kuumavad.Eriti peale pikemat jalgel olekut ja vahel ka lihtsalt ilma mingi konkreetse põhjuseta.Siiski arvab perearst ja ortopeedid,et tegu on reumaatilise probleemiga.Kuid kuidas saan siis lõpuks teada,milles asi?Kuhu ja kelle poole pöörduda?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Pöörduge reumatoloogi poole! Tõenäoline, et tegu kõhre probleemiga, mis vajab ravi. Enne tuleb teha mitmed spetsiif. uuringud.Samuti peaks välistama põletikulise liigeshaiguse. Seda teeb samuti reumatoloog.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

tänusõnad

Tahan teid tänada vastuse eest 17.a tüdruku põlvede kohta.Nii oleks ju võidud meile vastata ka siin,sest kui minnakse arsti juurde abi otsima ja kohe ei saadagi, siis oleks ka asjatundlikust selgitusest ...

Vastas dr Kati Otsa

Aitäh teilegi!

Loe edasi

liigesed

Tere.

Mul on mure oma põlvede pärast.Mandlitest on löönud liigestesse põletik.Lõikusele saab veebruari kuus.Perearst ütles ,et midagi muud teha ei saagi kui võtta kalaõli kapsleid ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Pöörduge kohe reumatoloogi poole. Kui on liigespõletik, siis tuleb otsekohe ravima hakata.

Loe edasi

Kas reumaatiline valu?

Tere
Olen 19 aastane neiu. Detsembris jäin kopsupõletikku, mis vältas jaanuari lõpuni. Ilmselt kopsupõletiku tagajärjel tekkis südamelihase kahjustus. (Südamelihase ägedat põletikku ei diagnoositud, ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Kopsupõletik jätab sageli pikemat aega kestva subfebriliteedi ( väike palavik), mis aja jooksul möödub. Jalgade valu kohta on raske midagi konkreetset öelda.
Valged laigud jalgadel ei ...

Loe edasi

Põlved

Tere!

Olen 21.a. Mul on üks väike mure. Asi oon nimelt minu põlvedes. Põlved on paistes ja valutavad. Vahest käib mingi nõks läbi ja ka see on valus. Vasakul põlvel ei käi enam mitte mingit ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Kui põlved on tõesti turses, siis viitab see selgelt põletikule. Kindlasti pöörduge
reumatoloogi poole! Siin võib olla tegu reumatoloogilise haigusega.

Loe edasi

Põlvede põrumine asfaldil kõndides.

Tere. Olen 47a. mees (176/69). Probleem on selles, et paar aastat tagasi hakkasin tundma, et kingadega asfaldil käies on jalad hakanud põlvedest põruma (nagu oleks põlvedes olev amortiseeruv kiht hakanud ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

..."amortiseeruv kiht hakanud kaduma"....huvitav väljend, kuid ilmselt vastabki tõele. Võimalik, et tegu on kõhre probleemiga ja põlvede artroosi esmaste sümptoomidega.

Soovitav ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi