Põletus 29.03.17 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Selline küsimus,et põletasin selja ja käe ära. Ja tahaks teada, kas haava peab koguaeg kinniselt hoidma koos salviga või vahepeal lahtiselt. Salvi nimi on mida kasutan Braunovidon.
Lisan ka pildi põletusest. paar päeva tagasi juhtus see.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Parem soovitaks Burnjel geeli.
Braunovidoni toime on mikroobidevastane, et vältida nakkuslikku põletikku haavas.
Põletushaava plaastrid katavad haava kogu ravi aja, suurema pinna puhul muidugi raske kasutada.
Haava paranemisel on probleem tekkiv koorik ja kui lasta haaval lahtiselt kuivada, siis koorik rebeneb.
Pilti ma kahjuks ei näe siin. Ise soovitaks näidata seda perearsti õele, neil on kõige suurem kogemus.

Kalle Kurvits