Recoxa tabletid rasestumisvastaste tablettide kasutamise ajal 27.07.12 / Ravimid

Külastaja küsib:

Mulle kirjutati Recoxa 15mg tabletid, aga ma võtan Cilest rasestumisvastaseid tablette. Kas neid tablette võib koos võtta ja kas rasestumisvastaste tablettide toime nõrgeneb Recoxa tablettide tõttu?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Sellist ohtu pole kirjeldatud nende ravimite väga põhjalikes kasutusjuhendites.
Pigem vastupidi, Recoxa kasutamine võib mõjutada naiste sigivusvõimet ning ei ole seetõttu soovitatav rasestuda püüdvatele naistele.
On teada, et meloksikaam võib vähendada emakasisese rasestumisvastase vahendi (spiraali) efektiivsust.

Kalle Kurvits