Kofeiin 17.10.11 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
kas kofeiini tablette tohib enne trenni (jõusaal) süüa?
Mis võivad olla kofeiinitableti kasutamise tagajärjed?
Kas see võib ka raskendada südame tööd elu jooksul?
Kui inimene ärkab hommikul kell 6.30, läheb kella 8-ks tööle ja peale tööpäeva lõppu kella 17.00-st trenni ja tuleb sealt koju alles 21:00, on normaalne? Ainult nädalavahetused on vabad - kuid siiski ta leiab aja, et minna trenni.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kohvi joob enamus inimesi. Ühes tassis on 20mg kofeiini, ühes Cofi-tabs tabletis 100mg ja see on toidulisandina määratletud.
Kofeiini toime kohta leiab igasugu arvamusi ja seda infot on internet täis. Isiklikult ei pea ohtlikuks.
Selle inimese koormus mida kirjeldate, ei ole normaalne. Vaba aega ei näi olevat, muidugi, sõltub tööst ka. Kui on vaimne istuv töö, siis on ju trenn hea vaheldus.

Kalle Kurvits