Vererõhutablettide kõrvaltoime 01.03.11 / Ravimid

Külastaja küsib:

Novembris määras perearst vererõhutabletid. Peale seda täheldasin endal ebamugavustunde kurgus ja arusaamatud kuivad köhahood. Käisin kurguarstil, sõin mitu nädalat antibiootikume, kuna arvati, et olen külmetanud. Seejärel saadeti kilpnäärme kontrolli. Tulemuseks oli mõningane kilpnäärme suurenemine, näidud normi piires, ravi polevat vajalik. Ei osanud nagu midagi kahtlustada, aga kui lugesin ravimi pakendi lehte avastasin, et need näidustused (limaskestade turse ja köhahood) võivad olla vererõhu ravimist. Algul võtsin "Enahexalit". Vahetasin arstiga kooskõlastatult ravimit ja nüüd võtan MicardisPlus'i. Köha on kadunud, aga ebamugav tunne kõri piirkonnas on endine. Küsimus olekski, kas on pakkuda mingit ravimit, millel ei oleks sellist kõrvaltoimet (limaskestade tursumine), kuna muidu tunnen ennast hästi ega oska muid probleeme hetkel endal näha.

lgp. A.V.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tänapäeval on ravimite infolehed väga põhjalikud ja loetletud on ka kõige väiksemad riskid ning haruldasemad kõrvaltoimed.
Kõrvaltoimete tegelik avaldumine on väga individuaalne ja sõltub paljudest teguritest, mida enne ravimi kasutamist ei pruugi teada. Nii selgubki vererõhualandajate ja paljude teiste ravimite talutavus katsetades ja vahel piisab kui proovida teise tootja sama toimeainega ravimit. Valik on väga suur.
Parim abiline otsuse tegemisel on arst ja enda enesetunne. Nagu kirjutate, oletegi ravimit juba vahetanud.
Arst määrab ravimi siiski parima toimeefekti saavutamiseks, usaldage oma arsti ka edaspidi.

Kalle Kurvits