Imetamine ja toidulisandid 19.03.09 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Imetan 1 kuu vanust beebit. Kuna lapsel on alates 2 elunädalast gaasid, siis perearst soovitas minul jätta menüüst välja kõik piimatooted. Panin tähele, et isegi Helluse keefir tekitas gaase. Tundub aga, et mul endal tekkis kaltsiumipuudus, sest nüüd tekkis hambasse auk. Proovisin võtma hakata Bio-Multit, kuid lapsel tuli lööve. Milliseid vitamiine ma tohiks võtta? Kodus on toidulisand, kus on Ca-Mg-D3. Kas neid tohib võtta ja kas siis peaksin andma lapsele vähem D-vitamiini, kui ma ise võtan ka D-vitamiini sisaldavat toidulisandit? Või peaksin võtma ainult puhast kaltsiumit?

Tänan.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kasutage mõnda kaltsiumi preparaati kus on vähem lisaaineid, ei tea ju täpselt mis võib anda ülitundlikkust.
Näiteks Calcia 600 D. Kuna see on tavaline tablett, mitte närimiseks, siis siin on ei ole maitseaineid jms lisandeid nii palju. Lisatud D-vitamiin on imetavale emale vajalik. Kas ja kuipalju peaks lapsele antavat D-vitamiini vähendama, pole päris selge. On teada, et D-vitamiin läheb rinnapiima, aga ei usu, et märkimisväärne kogus ja normaalsel tervel emal on D-vitamiin rinnapiimas nagunii. Pigem on lapsele ohtlikum D-vitamiini vaegus.

Kalle Kurvits